от chichkata » 09 Ное 2009 15:30
ОК, разбирам какво искаш да кажеш.
Обаче мисля, че за повечето нормални хора е ясно, че всяка една агресия и геноцид не е по-добра от друга. И осъждат дискриминацията на палестинците. Никой тук не защитава политиката на Израел.
Това няма много общо, именно от това се опасявах. Да не би отново, когато има говорим конкретно за антисемитизъм някой да излезе и да почне, ами "вие" , ами "те" в Израел..
Правителството и политиката на Израел не е всички израелзи, още по-малко "евреите". Има си разни конкретни гадове, както във всеки народ, осъзнайте го най-сетне.
Налива вода в колелото на антисемитизмът, както всички останали неща наистина. Но
Но е редно веднъж да спре да се меси с политиката на Израел с обикновените хора.
Наливат вода не за друго, ами защото антисемитите търсят още и още "доказателства".
За тях изгнанието на палестинците не е нищо повече от още една причина да нападат евреите.
И ако някой го е грижа за тези народи трябва да се научи да не смесва двете неща, политиката на Израел не може да бъде никаво оправдание на антисемитизма.
При антисемитски прояви днес стотици хора си замълчават за да не им се заговори "ей писна ни от вашия Холокост" /сякаш още не са живи оцелелите баби и дядовци/ и "Ами политиката на Израел" не е ли нацистка, сякаш това има ощо с конкретка антисемитска проява или я омаловажава..Да, прав си това ползват нацитата, те чакат всяко нещо, което им издася за да го включат..
Но аз поддържам, че антисемитизма като цяло, както и конкретните му прояви, реално няма общо с държавата Израел..Не може политиката на една държава да е причина да мразиш цял народ, който дори не е част от тази държава.
Знаем, че не е от вчера да се използва еврейския народ като изкупитална жертва от кой ли не, има вековнна история и съвсем не са "причината" Сорос или политиците, това не може да бъде причина. Само е още един штрих, който нацитата ползват.
Както пише Ане Франк "Християнинът плаща сам за грешките си, а евреите плащаме всички за грешките на всеки един"...Време е не за друго, ами с това мислене да се спре. Но само си говорим, а нацистката пропаганда явно е по силна от разсъжденията ни тук.
[b]memento mori[/b]